Vissza

Emésztés

Nem megfelelő életvitel, a mozgás hiánya, a stressz és a rendszertelen étkezés emésztési nehézségeket okozhatnak, amely komolyabb betegségekhez is vezethet. Hogy emésztésünk normálisan működhessen, olyan anyagokra van szüksége, melyek stimulálják, javítják ezt a folyamatot. A legideálisabb, ha ezek egyenesen a természetből származnak.

Közönséges cickafark

A közönséges cickafark segítséget nyújt hasmenés és emésztési problémák esetében.
Leveleit és virágzatát használják.
A cickafark teát úgy készítheti el, hogy 2 teáskanál cickafarkat leönt két csészényi (kb 600 ml) forrásban lévő vízzel, majd áztatni hagyja 5 percre. Külsőleg alkalmazzon pakolást az összezúzott növényből. További hatásai: csökkenti a vérnyomást, lázcsillapító hatású, serkenti a véráramlatot, gyulladáscsökkentő.

Puškvorec obyčajný

Puškvorec obyčajný podporuje trávenie. Používajú sa z neho korene (podzemky) a olejový extrakt. Užívajte dva razy denne 20 kvapiek tinktúry pred jedlom.
Tinktúru z puškvorca urobíte z jeho koreňov. Korene puškvorca umyte kefkou, nakrájajte nadrobno a naložte do fľaše. Zalejte cca 40 %-ným alkoholom a nechajte stáť na teplom mieste aspoň dva týždne.
Ďalšie účinky: utišuje bolesť svalov a kĺbov, uľavuje pri bronchitíde

Közönséges párlófű

A közönséges párlófű segíti a máj működését, az emésztést, segít ételallergia esetében. Az egész növény felhasználható. Fogyasszon 20 csepp tinktúrát naponta kétszer, étkezés előtt, külsőleg a növény levével kezelje a sebeket.
További hatásai: csillapítja az irritált ekcémás bőrt, a növény kifacsart leve összehúzza a vérző sebeket.

Metélőhagyma

A metélőhagyma serkenti az étvágyat és segíti az emésztést. Leveleit használjuk fel. Fogyasszunk naponta egy nagy köteg metélőhagyma levelet.
További hatásai: kiegészíti a vér vastartalmát, segít vérszegénység esetén.

Közönséges levendula

A közönséges levendula segíti az emésztést. Virágait, hajtásait és a belőle készült olajat használjuk.
További hatásai: csillapítja az izmokban és izületekben lévő reumatikus fájdalmakat, segít migrén esetén, nyugtató hatású, kedélyjavító (antidepresszáns)

Bazsalikom

A bazsalikom gyógyítja az emésztőszervi gyulladásokat, segíti az emésztést, görcsoldó hatású. Tinktúra formájában fogyasszon napi 15 cseppet.
További hatásai:hozzájárul a fertőzések elleni ellenálóképesség javításához

Görögszéna

A görögszéna javítja az emésztési folyamatot. Levelei és magjai használhatóak.
Belsőleg fogyasszon 20 csepp tinktúrát naponta kétszer. Külső alkalmazáshoz készítsen pakolást – keverje össze a frissen szétmorzsolt magokat egy kis vízzel, majd szükség szerint helyezze az érintett területre.
További hatásai: csillapítja az ízületi gyulladásokat, segít a vércukorszint megőrzésében, tompítja a menstruációs fájdalmakat.

Kapor

A kapor segít hányinger esetén, segíti az emésztést, csillapítja a bélfertőzés tüneteit. Leveleit és magjait használják.
Főzet elkészítéséhez öntsön le két csipetnyi kapormagot egy csésze (250 ml) vízzel, majd ezután forralja fel. Amikor a víz elszíneződik, főzze még egy percig. Ezután szűrje le.
További hatásai: segíti a tejtermelést szoptató anyáknál, csökkenti az izomfeszüléseket, erősíti a körmöket.

Koriander

A koriander segíti az emésztést, étvágygerjesztő hatása van, hatásos hasmenés esetén. Leveleit és magvait használjuk fel.
Főzetet elkészítéséhez szórjunk egy teáskanyálnyi szétmorzsolt magot egy csésze forrásban lévő vízbe és hagyjuk 5 percig áztatni.

Dió (diófa)

Az emésztést javítja a diófa levele is.
Aprítsa fel a diófa leveleit. Egy teáskanál felaprózott levelet öntsön le forró vízzel és hagyja kb fél percre áztatni. Naponta fogyasszon egy-két csészével.

Mezei katáng – katrángkóró

Emésztési nehézségek, gyomorszájégés, felfújódás esetén öntsön le egy púpos teáskanyál katángot egy csésze forró vízzel. Naponta egy csészével fogyasszon.

Vissza